هزینه آندوسکوپی در سال 1400 در اصفهان

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه
هزینه آندوسکوپی در سال 1400 در اصفهان, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

روش انجام آندوسکوپی چگونه است؟ آندوسکوپی از جمله روش‌های مدرن و پرکاربرد برای تشخیص و درمان مشکلات و بیماری‌های مرتبط با لوله گوارش است. با استفاده از این روش متخصص گوارش می‌تواند مری، معده و ابتدای روده کوچک را مشاهده کرده و از سلامت بافت‌های آن اطمینان حاصل کند. همچنین می‌تواند در صورت مشاهده مشکل، نمونه برداری کرده و یا حین آندوسکوپی درمان را آغاز کند. بنابراین استفاده از این روش مدرن به سادگی می‌تواند بدون احتیاج به جراحی، شما را از سلامت درونتان مطلع سازد. اما روش انجام آندوسکوپی چگونه است؟

امروز در این مطلب از وب سایت دکتر مهدی احمدیان قصد داریم تا درباره آندوسکوپی و روش انجام آن با شما صحبت کنیم. اگر شما عزیزان نیست مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. همچنین شما می‌توانید برای درمان مشکلات گوارشی خود و دریافت مشاوره از دکتر احمدیان با شماره تلفن  09138949961 تماس گرفته و به آدرس اصفهان – خیابان طیب – جنب پمپ بنزین – طبقه دوم داروخانه شبانه روزی دکتر تاجی مراجعه کنید.

پاکسازی کبد از اعمال و وظایف کبد است که به صورت روزانه انجام می‌شود. اکثر افراد کبد را اندامی می‌دانند که قادر است بافت خود را ترمیم کند و به حیات خود ادامه دهد. اما گاهی اوقات چربی کبد و دیگر عارضه‌ها این چرخه پاکسازی را مختل می‌کنند و یا دور آن را کند می‌کنند. اگر شما نیز مشتاق کسب اطلاعات بیشتر درباره پاکساری کبد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله انجام پاکسازی کبد در اصفهان را مطالعه کنید.

آندوسکوپی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

آندوسکوپی از جمله روش‌های مدرن و پرکاربرد برای معاینه داخل لوله گوارش است. البته با استفاده از این روش بیشتر می‌توان بخش فوقانی این لوله را معاینه کرد. دستگاه آندوسکوپ شامل یک دوربین است که به انتهای یک لوله منعطف و نرم وصل می‌باشد. متخصص با وارد کردن این لوله از دهان بیمار به مری و سپس معده، می‌تواند از طریق مانیتور، سلامت معده و مری را متوجه شده و همچنین علت بسیاری از علائم را دریابد. در ادامه با مراقبت‌های پیش از آندوسکوپی و روش انجام آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

مراقبت‌های لازمه پیش از انجام آندوسکوپی

طبیعتا اولین نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید این است که معده شما باید کاملا خالی باشد. در نتیجه بیمار باید 4 الی 8 ساعت پیش از انجام آندوسکوپی چیزی نخورد و نیاشامد. خوردن مایعات نیز پیش از آندوسکوپی باعث اختلال در دید پزشک می‌شود. معده برای معاینه باید به طور کامل خالی باشد.

همچنین قبل از اینکه به آندوسکوپی بروید، باید برخی از داروهای خاص مثل رقیق کننده‌های خون را کنار بگذارید. یعنی روز قبل از آندوسکوپی اصلا این دارو را مصرف نکنید. این داروها احتمال خون ریزی حین آندوسکوپی و یا نمونه برداری را افزایش می‌دهند. در نتیجه ممکن است خون ریزی قطع نشود. بیماری‌های قلبی، دیابت، فشار خون بالا و… نیز دستورالعمل‌های خاص خود را دارند. در نتیجه بیمار باید پیش از اینکه برای آندوسکوپی اقدام کند، متخصص را از این موارد آگاه سازد تا توصیه‌های لازم را از او دریافت کند.

کبد چرب از شایع‌ترین بیماری‌های جهان است که همیشه افراد زیادی را به خود درگیر می‌کند. این بیماری از عوارض مصرف بیش از حد چربی و وعده‌های غذایی چرب است. در واقع چربی‌های بیش از حد مواد غذایی در کبد تجمع یافته و آن را چرب می‌کنند. بنابراین فعالیت آن مختل می‌شود و به نارسایی کبد می‌انجامد. اگر شما نیز مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله درمان اصولی و موثر کبد چرب در اصفهان توسط بهترین متخصص را مطالعه کنید.

هزینه آندوسکوپی در سال 1400 در اصفهان, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

روش انجام آندوسکوپی

متخصص ابتدا از بیمار درخواست می‌کند تا به پهلو و یا به پشت بخوابد. سپس یک مانیتور به بدن بیمار متصل می‌شود. با استفاده از این مانیتور متخصص می‌تواند میزان فشار خون، تنفس، ضربان قلب و علائم حیاتی بیمار را ملاحظه کند. در این بین احتمال دارد به بیمار مسکن داده شود. داروهای مسکن به صورت وریدی تزریق شده و آرامش بیمار را افزایش می‌دهند.

در ادامه متخصص از داروی بیهوشی در دهان بیمار به صورت اسپری استفاده می‌کند. این کار باعث می‌شود تا مری بیماری آمادگی دریافت دستگاه آندوسکوپ را داشته باشد. چون گلو در این شرایط بی حس می‌شود. سپس یک محافظ دهان پلاستیکی به بیمار داده می‌شود تا دهان را باز نگه دارد. در ادامه، لوله‌ای که به انتهای آن یک دوربین متصل است (آندوسکوپ) به دهان وارد می‌شود.

بلع و ورود دستگاه به مری

متخصص از بیمار می‌خواهد تا بعد از اینکه اسکوپ از گلو پایین رفت، بیمار عمل بلع را انجام دهد. این کار کمی فشار در گلوی بیمار ایجاد می‌کند اما اثری از درد حس نخواهد شد. در این مرحله دستگاه به مری وارد شده است. دوربین کوچک تصاویری از داخل مری به مانیتور ارسال می‌کند. متخصص از طریق این مانیتور می‌تواند تصاویر را مشاهده کرده و مشکلات احتمالی را معاینه کند. تصاویری که نشان از یک مشکل احتمالی است توسط متخصص ذخیره می‌شوند.

برای اینکه مری گشاد شده و قابل معاینه باشد، ممکن است به آرامی مقداری هوا به درون مری بیمار وارد شود. این کار حرکت دستگاه را نیز راحت‌تر خواهد کرد. در این بین بیمار کمی احساس فشار می‌کند. متخصص با استفاده از یک ابزار جراحی، نمونه برداری لازم از بافت را انجام می‌دهد. همچنین می‌تواند پولیپ‌های احتمالی مری و یا معده را نیز قطع کند. مانیتور در این بین با ویدئوی خود، متخصص را هدایت خواهد کرد. در نهایت دستگاه از دهان بیمار خارج شده و آندوسکوپی به پایان می‌رسد. این کار عموما 15 الی 30 دقیقه زمان می‌برد.

مشکلات گوارشی مختلف گاهی برای افراد ایجاد می‌شود و آنها را به مطب یک متخصص گوارش می‌کشاند. شما باید با وظایف یک متخصص خوب گوارش آشنا باشید تا بتوانید بهترین متخصص را انتخاب کرده و مشکلات گوارشی خود را با او در میان بگذارید. اگر شما نیز مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین متخصص گوارش در اصفهان را مطالعه کنید.

دوره نقاهت و خطرات آندوسکوپی

اگر بیمار حین آندوسکوپی داروی آرامبخش دریافت کرده باشد، با از بین روفتن اثر دارو وارد دوره نقاهت می‌شود. بعد از آندوسکوپی بیمار به بخش ریکاوری می‌رود تا استراحت کند. عموما یک ساعت در این اتاق از بیماری نگهداری می‌شود. در این مدت، متخصص بیمار را همزمان با از بین رفتن اثر داروی آرامبخش ملاحظه می‌کند. بهتر است بیمار ادامه‌ی روز  را به استراحت بگذراند. در منزل نیز اگر علائمی نظیر موارد زیر مشاهده شد، جای نگرانی نیست. این علائم به مرور زمان برطرف خواهند شد:

 • نفخ
 • گرفتگی عضلات
 • احساس درد در ناحیه گلو و حلق

روش انجام آندوسکوپی بسیار ساده و بی خطر است. در نتیجه در 90 درصد موارد آسیبی به بیمار وارد نمی‌شود. اما در برخی موارد بسیار نادر، مشکلاتی همچون موارد زیر بعد از آندوسکوپی ملاحظه شده است:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • پارگی اندام گوارشی

این عوارض تا حد زیادی به تخصص و مهارت متخصصی که به او مراجعه می‌کنید مرتبط است. شما با تحقیق درباره متخصص خود و همچنین اطمینان از مهارت او، تا حد زیادی در کاهش این عوارض نقش خواهید داشت. در غیر این صورت و با مراجعه به یک متخصص مطمئن، هیچ یک از این عوارض را مشاهده نخواهید کرد.

کبد در حالت عادی در خود مقداری چربی دارد. این مقدار طبیعی است اما اگر از حد خود فراتر رود، بر اساس میزان چربی می‌تواند ۴ گرید مختلف برای کبد چرب ایجاد کند. اگر چربی کبد به بیشتر از ۵ تا ۱۰ درصد از وزن کل بدن فرد برسد، فرد دچار یکی از گریدهای کبد چرب است. اگر شما نیز مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ۴ گرید کبد چرب، علائم، پیشگیری و درمان در اصفهان را مطالعه کنید.

هزینه آندوسکوپی در سال 1400 در اصفهان, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

انجام آندوسکوپی و درمان بیماری‌های گوارشی توسط دکتر احمدیان

شما برای درمان مشکلات گوارشی خود می‌توانید به مطب دکتر مهدی احمدیان مراجعه کنید. دکتر مهدی احمدیان در سال 1351 در دهاقان متولد شد. وی در سال 95 با رتبه 2 کشوری در رشته فوق تخصص گوارش و کبد در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد و در سال 97 از این رشته با مدرک بورد فوق تخصص فارغ التحصیل شد.
همچنین در مقام کارشناس ارشد سازمان بیمه سلامت در سازمان خدمات درمانی کشور اشتغال دارد.

تخصص‌ها :
متخصص بیماری‌های داخلی
فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد وکیسه صفرا
آندوسکوپی و کولونوسکوپی
درمان چاقی از طریق کارگذاری بالن داخل معده
کارشناس ارشد سازمان بیمه سلامت کشور

افتخارات:

 1. گواهینامه مقاله نویسی علمی از نمایندگی دانشگاه سانفرانسیسکو امریکا در ایران
 2. لوح سپاس و افتخار از بیمار به علت نجات بیمار و درمان قطعی بیماری و پیگیری بیمار
 3. راه اندازی بخش آندوسکوپی در شهرستان فریدن و تقدیر و تشکر مسئولین شهرستان از خدمات چهار ساله دکتر احمدیان در منطقه محروم فریدن
 4. راه اندازی بخش فوق تخصصی آندوسکوپی بیمارستان 9 دی منظریه خمینی شهر و انجام اولین اندوسکوپی در بیمارستان
 5. پزشک نمونه درمانگاه ثامن الائمه

آدرس مطب: اصفهان – خیابان طیب – جنب پمپ بنزین – طبقه دوم داروخانه شبانه روزی دکتر تاجی

عصرها از ساعت 2 عصر جهت نوبت و هماهنگی وقت ویزیت با شماره موبایل 09138949961 تماس بگیرید.

چه قدر این پست مفید بوده؟

برای رای بر روی ستاره ها کلیک کنید!

Average rating 3.3 / 5. Vote count: 3

اولین نفر جهت رای باشید!

Tags: , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست