بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان و خدماتی که ارائه می دهد

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه
بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان و خدماتی که ارائه می دهد, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

خدماتی که در بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان ارائه می شود به صورت زیر است

 آشنایی با کولونوسکوپی 

کولونوسکوپی فرایندی است که برای پی بردن به تحولات یا اختلالات روده بزرگ که نام دیگران آن کولون می باشد صورت می ‌گیرد، در روند کولونوسکوپی یک استوانه مرتفع و کششی وارد روده خواهد شد در ابتدای این لوله یک دوربین با کیفیت وجود دارد که پزشک از طریق صفحه نمایش می تواند روده ی بزرگ را ببیند، در بعضی از شرایط پولیپ یا نوع دیگر پوشش های مصنوعی توسط استوانه که کولونوسکوپ نامیده می ‌شود بیرون می ‌آیند، نمونه‌ پوششی با استفاده از کولونوسکوپی خارج خواهد شد.

علت انجام کولونوسکوپی

 به علت های زیر پزشک امکان دارد کولونوسکوپی را به بیمار تجویز کند؛

 یکی از دلایل انجام کولونوسکوپی این است که بیمار دچار دردهای شکمی شده باشد یا اینکه روده آن خونریزی می کند و یبوست دارد یا دیگر مشکلات روده برای آن به وجود آمده است.

 در صورتی که در سن بالایی هستید نیاز به کلونوسکوپی الزامی است زیرا در سنین بالا خطر سرطان افزایش پیدا می‌کند در این گونه شرایط پزشک کولونوسکوپی را برای بررسی و تشخیص سرطان روده بزرگ تجویز می نماید، کلونوسکوپی یکی از انتخاب های تشخیص سرطان روده بزرگ است. در رابطه با خطر عوامل سرطان روده در سابقه خانوادگی پزشک را در جریان بگذارید در صورتی که سابقه پولیپ داشته‌اید امکان دارد پزشک کولونوسکوپی را برای شما توصیه کند این امر برای از بین بردن ریسک مبتلا به سرطان روده بزرگ الزامی است.

 اقدامات قبل از کولونوسکوپی

درصورتی که می خواهید به بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان مراجعه کنید قبل از آن باید اقداماتی را انجام بدهید طوری که روده بزرگ باید پاک باشد و هیچگونه مدفوعی در آن جای نماند، برای تخلیه روده بزرگ ممکن است بهترین متخصص گوارشی از شما درخواست کند که سه روز قبل از کولونوسکوپی برنامه غذایی ویژه ای را انجام بدهید.

 استفاده از ملین لازم است ، در اکثر مواقع پزشک توصیه می کند ملین را به صورت حل شده در مایع مورد استفاده قرار بدهید، امکان دارد به شما تجویز شود که ملین را قبل از انجام کولونوسکوپی استفاده نمایید حتی احتمالأ از شما درخواست می شود که ملین در ۲۴ ساعت قبل از انجام عملیات مصرف نمایید.

 داروهای خود را به موقع مصرف کنید، هفت روز قبل از کولونوسکوپی باید داروها را به موقع و سر وقت مصرف کرده باشید تا پزشک توانایی انجام کولونوسکوپی را داشته باشد در صورتی که مبتلا به بیماری های خاصی هستید و مجبور به مصرف داروها و مکمل های آهن دار می باشید باید متخصص کولونوسکوپی را در جریان بگذارید.

 عملیاتی که در بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان انجام می شود

 با مراجعه به بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان به شما یک لباس ویژه داده می‌ شود در اغلب موارد یک آرامبخش به بیمار تجویز خواهد شد، در مطب دکتر مهدی احمدیان استفاده از آرام بخش تحت نظر متخصص بیهوشی به کار می رود و بیمار در طی به کارگیری کولونوسکوپی هیچ دردی را احساس نمی‌ کند.

 به طور معمول در انجام این تکنیک باید پاهای خود را خم نمایید سپس پزشک استوانه طولانی را به روده نفوذ می دهد لوله کلونوسکوپی به اندازه لازم برای دستیابی به تمامی روده بزرگ ارتفاع دارد و دارای یک لامپ است که با کمک آن می تواند دی اکسید کربن را به روده بزرگ وارد نماید این امر باعث می شود که روده بزرگ پر شود و پزشک بهتر بتواند بافت این عضو را مشاهده کند، موقعی که استوانه جابجا می ‌شود امکان دارد شکم احساس گرفتگی پیدا کند هرچند این احساس در بیمارانی است که بیهوش نمی شوند.

بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان و خدماتی که ارائه می دهد, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

  اقدامات درمانی در بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان

تنظیم خونریزی دستگاه گوارشی انجام می ‌شود.

باریک شدن جریان گوارشی با استفاده از دیلا ناسیون برطرف خواهد شد.

بالون درون معده برای کنترل چاقی قرارمی‌ گیرد.

سنگ های صفراوی از مجرا از بین می ‌روند.

درمان های هیدروئید درونی در روند نخست به شیوه غیرتهاجمی درمان خواهد شد.

پولیپ‌های دستگاه گوارشی با استفاده از تکنیک آندوسکوپی برداشته می شوند.

 قبل از انجام  کولونوسکوپی در بهترین مرکز  کولونوسکوپی اصفهان باید به چه مواردی توجه کنیم؟

 در صورتی که برای مشکل گوارشی خود به مطب دکتر مهدی احمدیان مراجعه کرده اید و برای درمان بیماری شما  کولونوسکوپی را تجویز کرده باشد به شما می گوید که چه مواردی را باید مورد توجه قرار دهید به طور کلی؛

صبح روزی که آندوسکوپی انجام می شود باید صبحانه نخورده باشید.

دفترچه بیمه و پرونده پزشکی خود را به همراه ببرید.

برای انجام کولونوسکوپی یکی از دوستان را به همراه خود ببرید تا در انجام امور به شما کمک کند.

 قبل از انجام کولونوسکوپی در بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان باید چه داروهایی را استفاده کنیم؟

 پیدرولاکس را باید به میزان ۵ بسته مصرف نمایید تا آمادگی لازم را جهت کولونوسکوپی داشته باشید.

 دایمیتیکون به مقدار ۶ عدد برای شما ممکن است توصیه شود.

 بیزاکودیل به تعداد ۴ عدد لازم می باشد.

البته مصرف داروهای فوق تنها با تجویز پزشک باید استفاده شود.

 یک روز قبل از انجام کولونوسکوپی باید برنامه غذایی را رعایت کنید زیرا در روند کلونوسکوپی روده بزرگ باید خالی باشد بنابراین سعی کنید بیشتر مایعات را میل کنید.

 از لبنیات استفاده نکنید.

 همانطور که اشاره کردیم کولونوسکوپی امکان دارد به علت های گوناگونی به کار رود که اغلب متخصصین کولونوسکوپی این پروسه را به منظور تشخیص سرطان انجام می دهن،د کولونوسکوپی برای ارزیابی علت خلل های دیگر  به کار می رود.

بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان و خدماتی که ارائه می دهد, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

برنامه غذایی قبل از کولونوسکوپی

 کولونوسکوپی با ظرافت زیادی به کار می‌رود پزشکان به بیماران دستور کاری مشخص در رابطه با پاکسازی روده بزرگ ارائه می دهند ولی معمولاً فرد باید از مایعاتی استفاده کند که به نوعی تمیز کننده روده عمل می ‌کند به همین دلیل چند روز قبل از انجام معاینه می بایست از مایعات استفاده شود این دستور کار باید طبق تجویز پزشک انجام شود.

  استفاده بیشتر داروها بر اساس توصیه پزشک به کار می‌رود ولی بعضی از داروها امکان دارد در معاینه مشکلی به وجود آورد بنابراین بهتر است تمام داروهای توصیه شده بدون نسخه پزشک را که استفاده می کنید با متخصص کولونوسکوپی در میان بگذارید، داروهایی که دارای آسپرین هستند و موجب انعقاد خون می ‌شوند همچنین حاوی آهن هستند باید به طوری استفاده از آن ها تحول پیدا کند.

 متخصص کولونوسکوپی باید از حساسیت ها و اختلالات اساسی بیمار مطلع باشد در صورتی که فرد در عمل های جراحی یا سایر عمل ها برای جلوگیری از ایجاد عفونت ها داروهای خاصی را مورد استفاده قرار داده است باید متخصص کولونوسکوپی را در جریان بگذارد.

 اتفاقاتی که موقع به‌کارگیری کلونوسکوپی صورت می‌گیرد

 پیش از انجام کولونوسکوپی مایع داخل وریدی تزریق خواهد شد و تپش قلب بیمار و فشار خون آن کنترل می شود، این عمل از سوی متخصص قلب به کار گرفته خواهد شد و به طور معمول نوع داروی آرامبخش در مایع داخل وریدی ترکیب می شود تا بیمار بیهوش شود، در بعضی شرایط امکان دارد موقع انجام این پروسه از دوز بیشتر این مواد صورت بگیرد، کلونوسکوپی معمولاً موجب به وجود آوردن احساس نیرو و نفخ در شکم می شود اما با استفاده از این داروها هیچ گونه احساس ناراحتی پیدا نمی کند.

 طریقه قرارگیری بیمار موقع کولونوسکوپی

 طریقه قرارگیری بیمار در زمان کولونوسکوپی بگونه ای است که به پهلو یا روی شکم می خوابد تا لوله کولونوسکوپ به تدریج به داخل روده حرکت کند، موقعی که کولونوسکوپ به بخش نهایی روده برخورد می ‌کند به تدریج کشیده خواهد شد و بافت کولون با ظرافت زیادی ارزیابی می شود، کولونوسکوپی در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌ شود در برخی از بیماران حداقل ۱۵ دقیقه به طول  می انجامد، در صورتی که کولون به هر علتی قابل مشاهده نباشد پزشک امکان دارد تصمیم بگیرد که این عمل را به تاریخ دیگری موکول کند.

 در صورتی که احتیاج به ارزیابی و معاینه ی بهتر از قسمت شکم باشد  یک وسیله خاص مورد استفاده قرار می گیرد و آن را از کانال کلونوسکوپی عبور می دهند تا از پوشش نمونه برداری شود، بایوپسی برای تست پاتولوژیست انتقال داده می ‌شود تا زیر میکروسکوپ از سوی یک پاتولوژیست ارزیابی شود در صورتی که عفونت وجود داشته باشد این عمل برای باکتری ها یا ارزیابی آن ها زیر میکروسکوپ جهت تحلیل وجود انگل آزمایش می شود.

مراقبت های پس از عمل کولونوسکوپی

 به مدت حداقل ۶۰ دقیقه بعد از انجام این عمل و تا خارج شدن اثرات مواد بیهوشی بیمار تحت مراقبت قرار می گیرد در صورتی که قبل یا موقع انجام کولونوسکوپی داروهای آرام بخش به بیمار تزریق شده باشد ممکن است توانایی انجام رانندگی را نداشته باشد با توجه به اینکه شرایط بیماران با یکدیگر متفاوت است ولی امکان دارد که بیمار در آن موقع نتواند رانندگی را انجام بدهد در صورتی که کار او طولانی مدت است و باید فعالیت‌های سنگین را انجام بدهد بهتر است همان روز استراحت کند.

 اطلاعاتی در رابطه با کولونوسکوپی مجازی

کولونوسکوپی مجازی نوعی دیگر از کولونوسکوپی می باشد که در آن برای تصویربرداری از کولون، سی تی اسکن به کار گرفته می ‌شود، عکس هایی شبیه به عکس‌های کولونوسکوپی از روده بزرگ گرفته خواهد شد، این عکس‌ها از طریق تصاویر سی تی ایجاد می ‌شوند و تصاویر طبیعی نیستند زیرا به صورت مجازی است.

اقدامات قبل از کولونوسکوپی مجازی در بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان

 ۲۴ ساعت قبل از انجام کولونوسکوپی مجازی برای آمادگی کافی باید روده بزرگ توسط مسهل پاکیزه شود، موقع انجام معاینه یک استوانه برای وارد کردن هوا در کولون در داخل مقعد انتقال داده می ‌شود و بعد  سی تی اسکن همراه با کولون پر شده گرفته می شود سپس اسکن ها تحلیل خواهند شد تا عکس های مجازی از کولون ارائه شود موقعی که این پروسه به نحو صحیح صورت بگیرد کولونوسکوپی مجازی این توانایی را دارد که نتیجه مؤثری را ارائه دهد در این شیوه می‌توان پلیپ های پنهان را به سختی مشاهده نمود.

 آیا کولونوسکوپی مجازی محدودیت دارد؟

 کولونوسکوپی مجازی قدرت تشخیص پولیپ های کمتر از ۵ میلیمتر را به سختی دارد اما پلیپ هایی که در پشت چین و چروک‌ها واقع شده‌اند توسط کلونوسکوپی مشخص هستند، غربالگری غده های سرطانی ساده یا بدخیم که بدون برآمدگی هستند و هیچ گونه شباهتی به پولیپ ندارند از سوی کولونوسکوپی مجازی سخت است.

 پلیپ های پیدا شده در کلونوسکوپی مجازی را نمی‌توان با این تکنیک خارج نمود می‌توان گفت حداکثر ۴۰ درصد از افرادی که دارای پولیپ هستند در صورتی که پولیپ ها در کولونوسکوپی مجازی مشاهده نشود باید برای از بین بردن آن ها کلونوسکوپی به کار گرفته شود لذا بسیاری از افراد که کولونوسکوپی مجازی را انجام می‌ دهند باید مجدد عمل کولونوسکوپی را به کار گیرند، موقع به‌کارگیری کولونوسکوپی مجازی از اشعه استفاده می شود به همین دلیل کسانی که حساسیت دارند نمی توانند این روش را انجام بدهند.

 در صورت به کارگیری کولونوسکوپی مجازی قادر نیستید از شیوه های نوین برای غربالگری فرق بین ذراتی که احتیاج به بایوپسی یا از بین بردن دارند با سایر ضایعات استفاده کنید.

افرادی که نمی توانند کولونوسکوپی مجازی استفاده کنند

 با توجه به محدودیت های کولونوسکوپی مجازی کسانی که مبتلا به سرطان هستند توانایی انجام این شیوه درمانی را ندارند در حال حاضر کولونوسکوپی مجازی یک شیوه انتخابی برای کسانی است که دچار سرطان روده بزرگ یا پولیپ نیستند یا کسانی که قادر به انجام کولونوسکوپی نمی باشند به راحتی می توانند با استفاده از این تکنیک مشکل را برطرف نمایند.

 توسعه های زیادی در کلونوسکوپی به وجود آمده است اغلب مراکز کولونوسکوپی این توانایی را دارند که ضایعات پنهان را مشاهده نمایند علاوه بر این شیوه مناسبی را انتخاب می کنند.

 در صورتی که می خواهید بهترین مرکز کولونوسکوپی اصفهان را بشناسید می توانید به سایت دکتر مهدی احمدیان مراجعه کنید تا با شماره های درج شده در آن یک وقت قبلی تنظیم کنید و ملاقات حضوری با وی داشته باشید در این صورت می توانید تمامی سؤالات خود را از آن بپرسید.

در پایان از تمامی کسانی که این مقاله را مطالعه نمودند نهایت قدردانی را دارم.

چه قدر این پست مفید بوده؟

برای رای بر روی ستاره ها کلیک کنید!

Average rating 3 / 5. Vote count: 11

اولین نفر جهت رای باشید!

Tags: ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست