بهترین متخصص گوارش در اصفهان

folder_openمقالات
commentبدون دیدگاه
بهترین متخصص گوارش در اصفهان, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

مشکلات گوارشی مختلف گاهی برای افراد ایجاد می‌شود و آنها را به مطب یک متخصص گوارش می‌کشاند. شما باید با وظایف یک متخصص خوب گوارش آشنا باشید تا بتوانید بهترین متخصص را انتخاب کرده و مشکلات گوارشی خود را با او در میان بگذارید.

اما چرا باید با یک متخصص گوارش در ارتباط باشیم؟ همانطور که میدانید، لوله گوارش بخش اعظمی از اعضای و جوارح داخلی بدن ما را تشکیل می‌دهند. این اندام‌ها نیاز به مراقبت زیادی دارند. چرا که همه با هم در تجزیه مواد غذایی و انتقال مواد مغذی به اعضای مختلف بدن نقش مهمی دارند. این اندام‌ها معمولا بیشتر از دیگر اعضای داخلی بدن دچار سرطان‌های مختلف می‌شوند. به همین دلیل سلامت آنها باید هر چند وقت یک بار چک شود.

شما برای چکاپ منظم خود با یک پزشک معتبر آشنا باشید تا از نتیجه این چکاپ اطمینان خاطر داشته باشید. اما این همه ماجرا نیست. گاهی ممکن است شما به طور ناگهانی با یک مشکل گوارشی مواجه شوید. در چنین شرایطی باید سریعا به یک متخصص گوارش خوب و معتبر مراجعه کنید. طبیعتا اگر با چنین فردی از قبل آشنا نباشید، در چنین شرایطی نمی‌دانید به کجا بروید. به همین دلیل باید از قبل با یک متخصص گوارش و یا حداقل وظایف آن آشنا باشید.

در این مقاله از وب سایت دکتر احمدیان با وظایف مهم یک متخصص گوارش و شیوه درمان مشکلات گوارشی آشنا خواهیم شد. شما می‌توانید برای درمان مشکلات گوارشی خود و دریافت مشاوره از دکتر احمدیان با شماره تلفن  09138949961 تماس گرفته و به آدرس اصفهان – خیابان طیب – جنب پمپ بنزین – طبقه دوم داروخانه شبانه روزی دکتر تاجی مراجعه کنید.

چه موقعی باید به یک پزشک متخصص گوارش مراجعه کنیم؟

بهترین متخصص گوارش در اصفهان, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

برای اکثر افراد دچار شدن به مشکلات گوارشی امری طبیعی است. نفخ شکم، رفلاکس، حالت تهوع‌، اسهال، یبوست، معده درد، ترش کردن، سوزش معده و… از مشکلات طبیعی هستند که ممکن است بعد از یک وعده غذایی نادرست ممکن است برای یک فرد پیش آید. برخی از این مشکلات بعد از یک دوره کوتاه برطرف می‌شوند. ولی برخی دیگر نیاز به مصرف دارو و یا درمان‌های سنگین‌تری نیاز دارند.

به طور کل، مشکلات گوارشی را هر فردی باید جدی بگیرد. این مشکلات می‌توانند در اثر سهل انگاری فرد به مشکلی بزرگ تبدیل شوند و فرد را در دردسر بزرگتری اندازد. برخی از این مشکلات علائم و نشانه‌هایی دارند تا فرد را با خبر کنند. ولی برخی دیگر از این بیماری‌ها هیچ گونه علائمی ندارند و به مشکل عظیم‌تری بر می‌خورند.

بنابراین افراد باید قبل از اینکه چنین مشکلاتی گریبان‌گیرشان شود، باید با یک متخصص گوارش خوب در ارتباط باشند تا سیستم گوارش آنها را به درستی بررسی کرده و مشکلات گوارشی را به موقع تشخیص دهد.

پزشک گوارش چه کسی است؟

همه ما میدانیم که کسانی که در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند، بعد از مرحله پزشک عمومی به مرحله تخصص می‌رسند. این افراد می‌توانند گرایش‌های مختلفی را برای ادامه راه خود انتخاب کنند. یکی از این زمینه‌ها، گوارش است.

لوله گوارش، از دهان تا مقعد فرد ادامه دارد و مسیری است که مواد غذایی از بلع تا دفع، طی می‌کنند. در این مسیر به واسطه آنزیم‌ها و شرایط مختلف، مواد غذایی تجزیه می‌شوند تا ترکیبات مورد نیاز سلول‌ها را به واسطه خون به آنها برساند.

فردی که متخصص گوارش می‌شود، تمام اندام‌هایی که در این لوله حضور دارند را مطالعه کرده و بیماری‌ها و خصوصیات مختلف آنها را می‌شناسد. این لوله شامل اندام‌های مختلفی از جمله مری، معده، روده‌ بزرگ، روده کوچک، کبد و… است.

این متخصصین می‌توانند با روش‌های خاصی بیماری‌های مختلف لوله گوارشی را تشخیص دهند؛ از بیماری‌های معمولی همچون سندروم روده تحریک پذیر تا مشکلات حادی همچون سرطان‌های اندام‌های مختلف لوله گوارش.

مشخصات یک پزشک گوارش مناسب

بهترین متخصص گوارش در اصفهان, سایت رسمی دکتر مهدی احمدیان | فوق تخصص گوارش وکبد و متخصص بیماری های داخلی

یک پزشک متخصص گوارش باید بداند که اولین شرط درمان صحیح و درست، این است که ابتدا به خوبی به توضیحات بیمار گوش دهد. سپس نشانه‌های بیماری را بررسی کرده و با بررسی آزمایشات معتبر، بیماری را تشخیص دهد. در ادامه به تجویز دارو بپردازد. متاسفانه بسیاری از متخصصان مختلف، به درستی به توضیحات بیماران گوش نمی‌دهند و بر اساس تجربه خود بیماری را تشخیص می‌دهند. علم پزشکی با جان انسان‌ها سر و کار دارد. به همین دلیل پزشک نباید با تجربیات شخصی خود به تشخیص بیماری بپردازد. 

یکی دیگر از ویژگی‌های یک متخصص گوارش این است که از علم روز دنیا مطلع باشد. او باید به مطالعه مقالات معتبر علمی بپردازد و آگاهی خود را به‌روز کند. در بسیاری از مواقع، مقالات به کشف درمان‌هایی دست پیدا کردند که روش‌های قبلی را خط می‌زند. به همین دلیل است که یک متخصص خوب باید بتواند این مقالات را پیگیری کند تا علم‌اش به‌روز و جدید باشد.

همچنین باید علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، باید دوره‌های آموزشی مختلفی را گذرانده باشد و در این مسیر در کنار مطالعات خود، تجربیات فردی نیز کست کرده باشد. ارزش این تجربیات در تمام رشته‌ها بسیار بیشتر از مطالعات تئوری است. در هر رشته‌ای تجربه و دانش حرف اول را می‌زند. بنابراین بیشتر از هر چیزی، اخلاق و دانش پزشک گوارش مورد نظرتان را بررسی کرده و رزومه او را مطالعه کنید.

درمان مشکلات گوارشی توسط دکتر احمدیان

شما برای درمان مشکلات گوارشی خود می‌توانید به مطب دکتر مهدی احمدیان مراجعه کنید. دکتر مهدی احمدیان در سال 1351 در دهاقان متولد شد. وی در سال 95 با رتبه 2 کشوری در رشته فوق تخصص گوارش و کبد در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد و در سال 97 از این رشته با مدرک بورد فوق تخصص فارغ التحصیل شد.
همچنین در مقام کارشناس ارشد سازمان بیمه سلامت در سازمان خدمات درمانی کشور اشتغال دارد.

تخصص‌ها :
متخصص بیماری‌های داخلی
فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد وکیسه صفرا
آندوسکوپی و کولونوسکوپی
درمان چاقی از طریق کارگذاری بالن داخل معده
کارشناس ارشد سازمان بیمه سلامت کشور

افتخارات:

  1. گواهینامه مقاله نویسی علمی از نمایندگی دانشگاه سانفرانسیسکو امریکا در ایران
  2. لوح سپاس و افتخار از بیمار به علت نجات بیمار و درمان قطعی بیماری و پیگیری بیمار
  3. راه اندازی بخش آندوسکوپی در شهرستان فریدن و تقدیر و تشکر مسئولین شهرستان از خدمات چهار ساله دکتر احمدیان در منطقه محروم فریدن
  4. راه اندازی بخش فوق تخصصی آندوسکوپی بیمارستان 9 دی منظریه خمینی شهر و انجام اولین اندوسکوپی در بیمارستان
  5. پزشک نمونه درمانگاه ثامن الامه

آدرس مطب: اصفهان – خیابان طیب – جنب پمپ بنزین – طبقه دوم داروخانه شبانه روزی دکتر تاجی

روزهای کاری: هر روز هفته

عصرها از ساعت 2 عصر

جهت نوبت و هماهنگی وقت ویزیت با شماره موبایل 09138949961 تماس بگیرید

چه قدر این پست مفید بوده؟

برای رای بر روی ستاره ها کلیک کنید!

Average rating 1.5 / 5. Vote count: 2

اولین نفر جهت رای باشید!

Tags: , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست